راهنمای خرید مبل راحتی؛ نکاتی که باید بدانید!

راهنمای خرید مبلمان راحتی

در زندگی امروزی و تغییر در سبک زندگی، مبلمان به یکی از لوازم اصلی منزل تبدیل شده است و خانواده‌ها هر چند سال یک بار برای تنوع و تغییر در دکوراسیون منزل خود، اقدام به خرید مبل می‌کنند. برای خرید مبل راحتی لازم است نکاتی را بدانیم تا در انتخاب آن دچار اشتباه نشویم. در ادامه به برخی از این نکات می‌پردازیم.

تناسب مبل راحتی با فضای منزل

قبل از خرید مبلمان بهتر است متراژ فضای نشیمن خانه خود را در نظر بگیرید. اگر نشیمن خانه‌تان بزرگ است برای انتخاب مبل چندان جای نگرانی وجود ندارد و می‌توانید هر مدلی را که دوست داشتید انتخاب کنید اما اگر نشیمن خانه‌تان کوچک است باید سراغ مبل‌های کوچک و ال شکل بروید. توجه به تعداد مبل نیز می‌تواند در این مورد به ما کمک کند.

استحکام مبل

یکی از راههایی که می‌تواند به شما کمک کند تا متوجه شوید مبلی که قصد خرید آن را دارید از استحکام لازم برخوردار است، وزن آن است. زیرا اگر مبلمان بسیار سبک باشد نشان دهنده این است که مواد اولیه و چوب بی‌کیفتی در ساخت آن استفاده شده است. لذا لازم است هنگام خرید یک گوشه آن را بلند کرده و از وزن آن مطلع شوید و یک راه دیگر این است که از فروشنده سوال کنید که از چه مواد اولیه و چوبی در ساخت آن استفاده شده است. البته این را باید در نظر داشت که مبلمانی که خیلی سنیگن باشد هنگام حمل و جابجایی آن دچار مشکل خواهیم شد.

هماهنگی با سبک دکوراسیون

در هنگام انتخاب مبلمان باید کل فضا و تزیینات آن مانند گچبری، دکوری چوبی و آینه‌های قدی، پرده و گلدان و… را نیز در نظر بگیرید تا بتوانید میان تمام اجزای دکوراسیون داخلی خانه هماهنگی برقرار نمایید.

راحتی مبلمان

مبلمان وسیله ای برای راحتی و استراحت افراد است و با توجه مکان قرار گیری آن که معمولا در مقابل تلویزیون است. افراد تمایل دارند به همراه خانواده ساعاتی را روی آن نشسته و به تماشای تلویزیون و یا گفت‌وگو بپردازند. لذا هنگام خرید مبلمان بهتر است راحتی آن مدنظر قرار گیرد.

انتخاب پارچه مناسب

پارچه مبلی با توجه نوع و جنس آن و همچنین طرح و رنگ، انواع مختلفی دارد. بهتر است پارچه‌ای انتخاب شود که خیلی زود کثیف نشود و تمیز شدن آن آسان باشد و در برابر خراشیدگی و ساییدگی مقاوم باشد. طرح و رنگ آن هم بنا بر سلیقۀ افراد با دکوراسیون منزل تناسب داشته باشد.

انتهای پیام/

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *